Pirinç Çorbası Nasıl Yapılır

Tencereye çok az zeytinyağı alın ve hafif salça yada domates rendesi ile suyunu verin.Yeteri kadar pirinci ekleyin ve haşlayın.Servis aşamasında bol maydanoz dökün.Pirinç çorbası çok farklı çeşitlerde yapılmaktadır.Suda haşlanmış pirince Türk sosu olan yoğurt, un ve yumurta çırparak döküldüğünde ve

Devamını Oku...

Şirin Çorba Nasıl Yapılır. Gaziantep

Lohusa çorbasıdır. Doğum yapan kadına yedirilmesi gelenektir. Şirin çorbasının diğer adı da munu durPirinci haşlayın ve pekmezle karıştırarak servis yapın.

Devamını Oku...

Pirinç Salatası Nasıl Yapılır

Pirinci buharda haşlayın ve soğutarak tabağa alın.İçine zeytinyağı, limon sos ekledikten sonra maydanoz gibi yeşil sebzeler, mısır, bezelye, kırmızı al biber, yeşil soğan gibi görsel renkte sebzeler ile karıştırarak tamamlayın.

Devamını Oku...

Noel Bayram Çorbası Nasıl Yapılır. Antakya-Hatay

Noel Bayram Çorbası Nasıl Yapılır. Antakya-Hatay

Çorba etli, tavuklu ve balıklı yapılabilir.Eti haşlayın ve suyuna pirinç ile safranla pişirin. Ayrıca kuzu etinden yapılan minik köfteleri yuvarlayıp içine atın, pişirin ve söndürün.

Devamını Oku...

Çin Mutfağında Haşlanmış Pirinç ve Şekerli Kahvaltı Kültürü. Çin

İki tarafı kulplu tabağa1 kepçe haşlanmış pirinç1 kepçe toz şeker + mısırBirazda su ilave edin ve karıştırınTabağın iki kenarından tutun ve için.

Devamını Oku...