Kültürümüzde Kestane Şekeri Nasıl Yapılır. Bursa

KESTANE ŞEKERİ DELİKATES ÜRETİRMİŞ

Devamını Oku...

Davet Tatlısı Kestane Şekerlemesi Nasıl Yapılır

Kestane kırıntısını elekten geçirinİçine biraz pandispanya parçaları ufalayın .Likör ya da konyak ilave ederek yoğurun.Kestane biçimi vererek şekillendirin ve üst tarafını , elinizle çimdikler gibi sıkın .Çubuklarını takınBu aşamada çok hızlı çalışmalısınız ve yanmamanız için çok dikkat etmelisiniz.

Devamını Oku...

Çikolatalı Kestane Garnisi Nasıl Yapılır

Yabancı mutfaklarda haşlanmış veya köz kestane soyulduktan ve ezildikten sonra çok az şeker, brendi yada likör ile karıştırıp şekil verdikten sonra çikolataya batırılıp sunulur. İçine alkol koymak tercih sebebidir.

Devamını Oku...

Kestane Yemeği Nasıl Yapılır. Antakya

Kestaneyi közleyin, soyun ve bir kenara alın. Antakya yöresinde en meşhur etlerde fitil etini doğrayın ve salça ekledikten sonra kestane ile birlikte nar ekşisi ve karabiberle hafif sulandırarak pişirin.

Devamını Oku...

Artvinde Kestane Haşlama KültürüDevamını Oku...

Kestane Monbilan - Kestane Yaş Pastası Nasıl Yapılır

Kestaneyi rendeleyin,1 kaç kapak likörle harmanlayın ve elekten geçirinYuvarlak kâseye ezmeden doldurunArasına krem şanti sıkın ve tekrar kestane rendesi ile dolgu yapınTekrar krem şanti sıkın ve bol tüm antep fıstığı ekleyinTekrar bastırmadan kestane rendesi dolgusu yapınKâsenin üzerini kapatacak k

Devamını Oku...