Artvinde Pancar Yaprağı Nasıl Kurutulur. Artvin

Artvinde dağ pancarı şifalı ot olarak kabul edilmektedir ve genellikle çorbası yapılmaktadır. Şavşat bölgesinde ise pancarın kavurması yapılır.Varlık köyünde söylenildiğine göre dağ pancarı yemeği Lokman Hekimin kitabında geçermiş ve suyu ve çayı çok ağır hastalara içirilirmiş.

Devamını Oku...

Artvinde Kırmızı Pancar Turşusu Nasıl Yapılır. ArtvinDevamını Oku...

Pallobye Pancar Aşı Nasıl Yapılır

1 kg pancarı yıkayın ve el ile burarak kopartarak sıcak suya batırıp çıkartın.1 kâse önceden ıslatılmış fasulyeye yeteri kadar su ilave edin ve haşlanmış pancar ile pişirin.yemeği indirmeye yakın dövülmüş ceviz ve sarımsağı kırmızı pul biberi ve yeteri kadar mısır unu ile  karıştırarak yemeğe i

Devamını Oku...

Kırmızı Pancar Yemeği Nasıl Yaplır. Gümüşlük-Bodrum

Pancarın yaprakları ayrı, gövdesi ayrı kullanılmaktadır.Yaprakları sade yada ıspanakla karıştırıldığında lezzet uyumu yaratır.Gövdesi çiğ olarak rendelenebiilir yada haşlanıp soyulduktan sonra turşu yapılabilir. Kırmızı pancar doğal gıda boyasıdır."Gaziantep yöresinde pancarlı aş yağ soğan doğranmış

Devamını Oku...

Dağ Pancarı Nasıl Yapılır. Araköy-Kürtün-Gümüşhane

Dağ pancarının Lokman Hekim tarafından şifalı olduğuna inanılır.Dağ pancarını haşlayın ve süzün.İçine kırmızı pul biber, çok az bulgur yada önceden haşlanmış kırmızı yada beyaz fasulyeyi ekleyin ve çok az sulu bir şekilde pişirin.

Devamını Oku...

Közde Kırmızı Pancar Salatası Nasıl Yapılır

Pişirme kağıdına kabuklarını soymadan kırmızı pancar ve soğanı ikiye bölerek fırında pişirin.Balzamik sirke, bal, limon, portakal suyu ve kabuk rendesi, hurma, tuzka ile sos hazırlayın ve birkaç parçaya ayırdığınız soğan ve pancarı da ekleyerek servis yapın.

Devamını Oku...