Kabak Nasıl Soyulur. Artvin

Artvinde kabak yöresel olarak değişik bir pişirmeye tarzına sahiptir. Beyaz dut pekmezi yapılırken tam pişmeye yakın büyük tatlı kabağı önce yıkanır ve kabuğu ile ortadan kesilir.İçinden çekirdekleri temizlenen kabak  pekmezde pişirildikten sonra içinden alınır ve tadı nefis olur.

Devamını Oku...

Artvinde Kültüründe Yöresel Kabak Tufayisi Nasıl Yapılır. Artvin

Mizanpals-Ön HazırlıkKabağı soyun ve kuşbası doğrayın.Bir miktar su ve şeker ilave ederek pişirin. Şeker ilave edilmesi tavsiye edilmez, sağlıksızdır.Cevizle ve şekeri harmanladıktan sonra servis tabağında üzerine dökerek tamamlayın. PişirmeKaradeniz bölgesinde kabak doğrandıktan sonra, bir ten

Devamını Oku...

Bal Kabağı Yemeği Nasıl Yapılır

Bal kabağını doğrayın ve buharda pişirip tabağa alın.Soğan ve kıymayı yada kavurma da olabilir soteleyin, bal kabağının üzerine yayın ve üzerine sarımsaklı sos ile servis yapın.

Devamını Oku...

Artvinin Yöresel Yemeklerinden Kabak Çorbası Nasıl Yapılır

Kabak soyulduktan ve doğrandıktan sonra yeteri kadar su ile haşlanır ve iyice ezilerek püre hâline getirilir.Kabak püresi çorba olacak kıvam kadar süt ile açılarak ocağa alınır ve bir taşım kaynatıldıktan sonra servis edilir.

Devamını Oku...

Bal Kabağı Dolması Nasıl Yapılır

Bal kabağı içine bol soğan, kıyma yada kavurma, fıstık ve küş üzümü ile hazırlanan harç dökülür ve fırında sararak çok uzun süre pişirilir.

Devamını Oku...

Fırında Bal Kabağı Dolması Nasıl Yapılır

Bal kabağını ikiye ayırın ve içindeki çekirdekleri temizleyin.250 derecede 30-45 dakika arası fırınlayın.İç pilavını soğan, fıstık ve çok ince doğranmış bir adet kereviz ile iç pilavı pişirin. Birkaç adet yeşil elmayı doğrayın ve tarşın çok az şeker, zencefil ile pilavı harmanlayın ve kabağın içine

Devamını Oku...

Tay Mutfağında Hindistan Cevizi Sütlü Kabak Çorbası Nasıl Yapılır. Koh Phan-Gan ThailandDevamını Oku...

Tay Mutfağında Kırmızı Kabak Garnileri. Koh Phan-Gan ThailandDevamını Oku...